Udział w wystawie zbiorowej “Pejzaże widziane inaczej” Fotoklubu RP oddział w Radomiu

„Pejzaże widziane inaczej”. Wystawę pod takim tytułem można oglądać w galerii Wyższej Szkoły Handlowej. To wspólny pomysł uczelni i radomskiego oddziału Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej.

– To pierwsza z serii wystaw, które organizują Wyższa Szkoła Handlowa i radomski Oddział Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej – oznajmiła Barbara Polakowska z Fotoklubu RP.

Inauguracyjna wystawa prezentuje prace kilkunastu osób, należących do Fotoklubu RP. Każda z nich ma swoje spojrzenie na pejzaż i w tym sensie tytuł wystawy wydaje się oczywisty. Z drugiej jednak strony prezentacja zachęca do szukania odpowiedzi na pytanie: czy można znaleźć w takim temacie coś nowego, świeżego? Bo przecież pejzaż to źródło inspiracji dla artystów od niepamiętnych czasów…

– Ogląda się to bardzo dobrze, jest wiele naprawdę ciekawych prac – powiedział Dariusz Stelmach, jeden z autorów wystawy.

Zadowolenia z organizacji wystawy nie kryła również Polakowska.

– Pejzaż? Wydaje się to proste, ale jak się okazuje nie jest to takie łatwe. Myślę, że jakoś sobie poradziliśmy… podsumowała Polakowska.

Wystawa będzie udostępniona w Cafe Gallery Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ulicy Traugutta 61a od 28 lutego do 13 marca. Szkoła zaprasza od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8 – 17.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*